W sobotę oglądaliśmy taki piękny zachód słońca nad Wisłą. Oglądaliśmy z farmy, bo jak łatwo zobaczyć na zdjęciu, Wisła jest tuż, tuż...
poniedziałek, 16 stycznia 2023
Pracowity początek roku
piątek, 13 stycznia 2023
Pierwszy weekend 2023
Pierwszy weekend w 2023 roku był ciepły i słoneczny. Rozpoczęliśmy czyszczenie terenu przed planowaną budową Domu nad Wisłą ;)
Na plac przyjechały stemple budowlane do podparcia szalunków stropu.
A na koniec było ognisko ;)
piątek, 6 stycznia 2023
Nowy Rok 2023
Nowy 2023 Rok powitaliśmy w nad polskim morzem ;)
Wiadomo gdzie ;)
Dzików na Mierzei Wiślanej jest tak dużo, że dostały nawet pomnik...
Charakterystycznym elementem plaży w Krynicy jest kuterek, który znajduje się na wielu naszych zdjęciach ;)
Pomimo fantastycznie ciepłej pogody, port w Krynicy Morskiej był wypełniony lodem.
A śluza w przekopie mierzei była wprost skuta lodem.
Falochron Wschodni nadal jest w remoncie, i nie można go zwiedzać. Jak się później okazało, Falochron Zachodni też jest zamknięty. Nie wiadomo dlaczego.
Tak wygląda plaża / pustynia za Falochronem Wschodnim
A tak wyglądają wielkie betonowe bloki ustawione jako łamacze fal.
A tak wygląda plaża, na której samotnie, w ciszy i spokoju, chcieliśmy pospacerować w Nowy Rok ;)
I na koniec wspomnienie Starego Roku. Żegnaliśmy go nad Wisłą ;)
wtorek, 3 stycznia 2023
Boże Narodzenie 2022
Święty Mikołaj w tym sezonie dostarczył prezenty zrobione własnoręcznie.
Były to wyhodowane na farmie i odpowiednio przetworzone owoce i warzywa. Jak się później okazało, nie wszystkie przygotowane latem słoiczki znalazły się w paczkach, po prostu o nich zapomnieliśmy...
Na starorzeczach pozostał kruchy lód.
Świąteczny spacer nad Wisłą zawiódł nas w okolice elektrowni w Kozienicach. Widok trochę jak z horroru ;) ( pachniało trupem, wiatr umarłych i tym podobne skojarzenia mieli uczestnicy wycieczki )
A to nielegalny próg na rzece, będący w permanentnej rozbiórce od wielu lat. Jego rzeczywiste rozebranie spowodowałoby awarię chłodzenia w elektrowni.
A na koniec zagadka. W Warszawie w wielu miejscach pojawiły się świąteczne iluminacje. Gdzie zrobiono to zdjęcie? ;)
piątek, 23 grudnia 2022
Jeszcze większa zima
Teraz to już nie przelewki. Znana wszystkim droga na farmę wygląda tak.
Dużo śniegu, oblodzona jezdnia. Tak powinna wyglądać zima ;)
Na farmie też zrobiło się zimowo.
Zaśnieżony widok z farmy w kierunku Wisły.
I sama Wisła, zaśnieżona ;)
W nurcie Wisły jeszcze nie ma lodu.
Ale przy brzegu...
Zasypane skrzynki w ogródku.
I MM pod śniegiem.
W głębokim śniegu na farmie zwierzęta pozostawiły tropy. Ciekawe, czyj to trop?
A to tropy bażantów, brnących w głębokim śniegu do karmnika.
W tym roku, jeszcze przed śnieżycami, dokonaliśmy zakupu karmy w mobilnym punkcie ;)
Specjalna mieszanka dla dzikiego ptactwa.
Na farmie dokonał się mord na ptaku, najpewniej na sierpówce. Podejrzanym złoczyńcą jest kot sąsiada...
I jeszcze dwie ciekawostki. Pierwsza jest taka, że nie wszystkie owoce w okolicznych sadach zostały zebrane. Można nawet powiedzieć, że w dużej części sadów owoce pozostały na drzewach.
I uwaga, uwaga ;) na parapetach pojawiły się już anioły. Zbliżają się Święta !!
czwartek, 8 grudnia 2022
Zima
Nadeszła niespodziewanie.
Droga na farmę w zimowej szacie.
Zaśnieżone liście na farmie.
Czy ktoś jeszcze pamięta z poprzednich sezonów, co to jest? ;) ;)
Rozpoczęliśmy dokarmianie sikorek.
I wiewiórek ;)
A tak zabezpieczyliśmy róże pnące przed mrozem.
Miskanty latem tworzą zielony żywopłot. Zimą żywopłot jest beżowo-brązowy ;)





















































