niedziela, 16 lipca 2017

Zapach bukowego drewna

W sobotę robiliśmy zapasy drewna kominkowego na zimę.


Przez  nasze ręce "przeszło" 12 m3 mokrego czyli ciężkiego drewna. Plusem mokrej buczyny jest przyjemny, leśny zapach. Zapach bukowego drewna roztacza się wokół budynku w starej bazie.


Układacze w trakcie przerwy. 






















A nad Wisłą zbierały się chmury. 

niedziela, 9 lipca 2017

Jagodowy spacer.

Pogoda na Mazurach w lipcu przypominała raczej wrzesień.


W przerwie między opadami deszczu wybraliśmy się na spacer do lasu.


I odkryliśmy jagodowe pola.


Jagody zbieraliśmy do zaadaptowanych plastikowych butelek po wodzie mineralnej.


Palce zbieracza.

niedziela, 25 czerwca 2017

Wianek na Wiśle

Pamiętacie wypalone trawy na nadwiślańskich łąkach? Tak to wygląda dzisiaj. 





Spacerując wzdłuż brzegu zwodowaliśmy wianek z kunsztownie splecionych  kwiatów  koniczyny - dzisiaj jest 24 czerwca. Mamy nadzieję, że na wieczór dopłynie do Warszawy na Wianki nad Wisłą, a później dotrze do samego Bałtyku. 






Ostrożnie zbliżyliśmy się do norek jaskółek brzegówek. Kolonia, którą obserwujemy od maja liczy około 60 ptaków.  Nie chcemy ich płoszyć, przyglądamy się z daleka jak latają nad wodą i wchodzą do swoich norek.






Norki - gniazda mają przeciętnie 60 cm głębokości ale trafiają się takie o głębokości 150 cm. ( info zaczerpnięte z wikipedi, nie penetrowaliśmy gniazd metrówką ).






Skosiliśmy część traw na naszym placu. Wygląda na bardziej zadbany ;)





Nie mogę się powstrzymać od pokazania fajnego narzędzia, którym kosiliśmy ( wszyscy próbowali !! ) Niskobudżetowa kosa działa ;)







Oxytree po tygodniu wypuściły nowe listki. Oby tak dalej.

niedziela, 18 czerwca 2017

Gorący Weekend

 Piaszczyste plaże na środku Wisły.








Wykarczowaliśmy krzaki i posadziliśmy trzy sztuki oxytree. I będziemy czekać niecierpliwie, czy wyrosną tak jak zapowiada to producent.





Posadziliśmy też naszą polską brzozę. Ona nas nie zawiedzie ;)

























Jaśmin kwitnie. To lubię.

Boże Ciało 2017












 Przystań. Wiadomo gdzie ;).


 Zabieramy MM na wodę.




 Za chwilę zakołysze się na wodzie.























Widok z pokładu MM.

sobota, 10 czerwca 2017

Prace szkutnicze cz. 2

Dzisiaj przywitały nas chmury i zapowiedź burzy. Skończyło się na silnych podmuchach i ochłodzeniu.















Przy pomostach coraz więcej łódek. Ale stoją puste, żeglarze nie przyjechali.


 Kadłub podniesiony. Uzupełniliśmy farbę antyporostową na kadłubie w miejscach, które leżały na podporach. Przy okazji zabezpieczyliśmy przed korozja miecz.























Posiłek w Pensjonacie Venus. Pyszne dzyndzałki przystrojone polnymi kwiatami ;)