piątek, 24 lutego 2023

Ale wiało

 Silny, porywisty wiatr porwał plandekę na MM.




Nie ma nawet co naprawiać, pilnie potrzebna jest nowa plandeka.




Wisła wolno, ale stale, podmywa brzeg i przesuwa się w naszą stronę ;)




Lokalny slip wykopany w piaszczystym brzegu został ... wypełniony gałęziami. Czyżby ktoś chciał umacniać brzeg?





Bobry, które pojawiły się zimą, zdążyły już wydeptać ścieżkę pomiędzy wodą płynącą w Wiśle a starorzeczem ;)




Pomiędzy starorzeczami pojawiły się piękne bagniska.




I uwaga, uwaga. Tu i tam pojawiła się świeżutka trawa ! Idzie wiosna !!





czwartek, 16 lutego 2023

Tropy na śniegu

 Zimą, na śniegu, zwierzęta odwiedzające farmę pozostawiają tropy. Po tropach poznajemy, kto przychodzi na farmę w czasie naszej nieobecności.

Na zdjęciu tropy bażantów.




A tu bardzo dużo bażancich śladów. To autostrada do paśnika  ;)




Zdarza się jednak, że nie wiemy, kto mógł spacerować po farmie. Oto przykład: między śladami samochodowych opon, a więc przy rozstawie około 1,30 - 1,40 m, jakieś zwierzę pozostawiło taki trop. 




Są też mniejsze, podobne tropy. Zagadka na ten tydzień jest taka: jakie zwierzę pozostawiło te ślady na śniegu?




A w ogródku wyrósł już czosnek ;)




W skrzynkach nieśmiało pokazują się hiacynty.




środa, 8 lutego 2023

Zima - reaktywacja

 Zima wróciła. Śnieżna i mroźna.

Na zdjęciu wiślane pychówki przykryte śniegiem.




Małe Starorzecze częściowo zmarznięte i przykryte śniegiem.




Jałowce na farmie po raz kolejny przygięte śniegiem...






niedziela, 29 stycznia 2023

WOŚP 2023

 Wiadomo kiedy, wiadomo gdzie.




Scena 31 Finału na Placu Bankowym.





Dzień Babci

 W Dzień Babci odwiedziliśmy Babcię ;) Były kwiaty.




I tort !




Pomimo świątecznego dnia, nagle powróciła zima.




Znana wszystkim droga na farmę znowu wyglądała tak ;)




A MM znowu była zasypana śniegiem.



A jeszcze dwa dni wcześniej była piękna, słoneczna pogoda.




I tak zachodziło słońce nad Wisłą.





I bardzo dobra wiadomość - nad Wisłę powróciły bobry ;)





poniedziałek, 16 stycznia 2023

Pracowity początek roku

 W sobotę oglądaliśmy taki piękny zachód słońca nad Wisłą. Oglądaliśmy z farmy, bo jak łatwo zobaczyć na zdjęciu, Wisła jest tuż, tuż...


  foto by MoT


Cały dzień spędziliśmy pracowicie. Do południa pomagaliśmy Babci a po południu przekładaliśmy deski szalunkowe z jednej kupki na dwie ;)




Operacja "przekładanie" miała na celu luźne ułożenie desek, żeby powietrze miało dostęp do jak największej powierzchni drewna. I żeby drewno miało szansę się wysuszyć.
Na zdjęciu poniżej ściśle ułożone deski w paczkach, które przyjechały ze składu drewna.



A na drugim zdjęciu deski ułożone z dystansami.




Na koniec było ognisko. I tym razem piekliśmy kiełbaski ;)





piątek, 13 stycznia 2023

Pierwszy weekend 2023

 Pierwszy weekend w 2023 roku był ciepły i słoneczny. Rozpoczęliśmy czyszczenie terenu przed planowaną budową Domu nad Wisłą ;)




Na plac przyjechały stemple budowlane do podparcia szalunków stropu.



I deski szalunkowe. Bardzo długie, nawet 7 m !




A na koniec było ognisko ;)