Tęcza nad przystanią w Wierzbie. Czy to jakaś prowokacja ???
Piękne chmury nad Nidzkim.
Towarzyszyły nam na przemian ciężkie chmury deszczowe i łagodne baranki. Czasami mieszały się ze sobą...
Ołowiane chmury nad Bełdanami.
Baranki nad Śniardwami.
Ciężkie chmury płyną nad Nidzkim w okolicy Prania.
![]() |
Za chwilę zacznie padać... |
W czasie małego deszczu rozpinaliśmy tent nad zejściówką.W czasie ulewy świat oglądaliśmy przez szyby zejściówki.
Na zdjęciu przystań MKŻ w Mikołajkach.
A to już klasyka - burza z północy w Mikołajkach.
Były też dni ze spokojnym niebem. Na zdjęciu Małe Zamordeje.
Mewa na Guziance przed śluzą.
Oglądaliśmy piękne zachody słońca. Na zdjęciu jezioro Nidzkie.
Zachód słońca nad Tałtami.
Wieczór nad Sekstami.
I jeszcze raz jezioro Nidzkie.
Jedyny wschód słońca, który udało się sfotografować...
Pływamy w dużej części po Puszczy Piskiej. A w puszczy mamy takie dziwy przyrody.
I bardzo stare pnie, których nikt nie wywozi z lasu...
Łowiliśmy ryby...
Które po chwili lądowały na patelni ;)
Po dwóch latach gotowania nad ogniskiem... zakupiliśmy pokrywkę do kociołka. Przyspiesza to gotowanie i chroni przed niechcianymi dodatkami ;)
W produkcji kebabów osiągnęliśmy perfekcję. Grillujemy warzywa.
Pieczemy placki.
Łączymy jedno z drugim, dodajemy sos, zawijamy i konsumujemy ;)
Wieczorami każdy dostępny fragment brzegu na Bełdanach jest zajęty przez żaglówkę.
Prom na Bełdanach.
Ten sam prom widziany z brzegu.
Piękny oldtimer z holenderskimi mieczami bocznymi.
Chopin w drodze do Mikołajek.
Mikołajki widziane z Cichej Zatoki.
Na festiwalu byliśmy 41 raz !!!!
Mikołajki to taki mały Amsterdam ;)
Król Sielaw w nowej szacie.
Most kolejowy w Mikołajkach.
Czas na zagadki. Pierwsza jest dla rowerzystów: dokąd należy jechać ???
Druga zagadka jest dla doświadczonych żeglarzy - poznajecie ? ;)
Trzecia zagadka jest dla wszystkich. Co to jest i do czego służy ?











































































