Na targach było dużo bardzo drogiego sprzętu i bardzo mało fajnych rozwiązań dla zwykłych podróżników. Przestawiony na foto zestaw był naszym zdaniem najciekawszy.
środa, 6 maja 2026
sobota, 25 kwietnia 2026
wtorek, 14 kwietnia 2026
Wielkanoc 2026
Z tradycyjną święconką udaliśmy sie do lokalnego, wiejskiego kościoła. Nabralismy podejrzeń, że zupełnie nie trafiliśmy na dzień i godzinę...pusto jakoś było.
Czy ktoś rozpozna nasz koszyczek????
Na pierwszy świąteczny spacer wybraliśmy sie do Nowego Miasta, na rozpoznanie fajnego akwenu, który kilka razy mijalismy przejeżdżając obok samochodem.
Całą masę wody kilkukilometrowego zalewu trzyma taki niewielki jaz.
I jeszcze taki smaczek: nad rzeką Soną przebiega taki zabytkowy, żelazno-drewniany most.
Drugi świąteczny spacer poprowdził nas nad Wisłę. Wiało bardzo mocno, na grzbietach fal pojawiały sie białe grzywki. O biwakowaniu na brzegu mozna było tylko pomarzyć.
Na koniec zagadka: co to jest?
wtorek, 31 marca 2026
Wiosna w natarciu
Przyroda budzi się do życia. Na farmie zakwitły krokusy.
Dokładamy starań, żeby przyjęła się na nowym gruncie i pięknie rosła.
Prace przy układaniu wełny trwają. Przestawiliśmy rusztowanie na schodach, Widok z dołu.
I widok z góry.
poniedziałek, 23 marca 2026
Pierwszy dzień wiosny
Pierwszy dzień wiosny do najcieplejszych nie należał. Było zimno i wietrznie. Ale w ogródku rozpoczęliśmy wysiewy. Na pierwszy ogień poszła rzodkiewka. Szybko kiełkuje i rośnie. I nie boi się nocnych przymrozków ;)
Na poddaszu kontynuowaliśmy układanie pierwszej warstwy izolacji termicznej. Na schodach postawiliśmy rusztowanie. Widok od dołu.
I widok od góry. BHP może nie do końca spełnione, ale na razie nikt nie spadł ;)
Przed układaniem wełny najpierw ocieplamy wieniec, montujemy siatkę przeciw kunom i rozciągamy snurki gwarantujące szczelinę wentylacyjną.
Wełna zamontowana między krokwiami, widoczna szczelina wentylacyjna. Czy ktoś wie, jak napina się sznurki szczeliny wentylacyjnej?
Na parterze planujemy zamontować tymczasowy brodzik. A jak brodzik to woda. I żeby ta woda nie wsiąkała w posadzkę, zabezpieczyliśmy powierzchnię izolacją przeciwwilgociową.
piątek, 20 marca 2026
Cieplej, cieplej, za ciepło ???
Zrobiło się bardzo ciepło. Pszczoły murarki zupełnie zdezorientowane zaczęły wygryzać się z kokonów. Latają biedactwa w poszukiwaniu pokarmu i... przyszliśmy im z pomocą. W lokalnym supermarkecie zakupiliśmy bratki ;) Czy pszczoły przetrwają?
Rośliny też poczuły wiosnę. Na foto czosnek ozdobny.
A w skrzynkach / grządkach pokazał się czosnek spożywczy.
Na poddaszu kontynuacja prac ociepleniowych. Rury wentylacyjne z kuchni zostały przedłużone i ułożone na połaci.
poniedziałek, 9 marca 2026
WIOSNA ;)
Powoli wracamy. Wraz z ociepleniem pojawiliśmy sie po długiej przerwie na farmie. Świerkowy Skrzat dostał nowe przebranie - teraz występuje w płaszczu z miskantów gigantów. Też jest pięknie ;)
Drobne prace przeprowadziliśmy na poddaszu. Do kanałów wentylacyjnych z kuchni podpieliśmy flexy, połać dachową zaizolowaliśmy matą AluTerm. W nadziei, że brak wełny w miejscu, gdzie przebiegają rury, zostanie zastąpiony super izolacją. Pożyjemy, zobaczymy.
I obserwacja polityczna, można powiedzieć. Nasz sąsiad tak przejął się przemówieniem Czarnka ( OZE SROZE ), że natychmiast dał w komin ;)






























